W Lublinie ruszył Festiwal Utajone miasto/Otwarte miasto

20-08-2020

Festiwal ma zaskakiwać i skłaniać do refleksji nad światem. W tym roku instalacje artystyczne będą pojawiać się w przestrzeniach miasta stopniowo- tajemniczo i niespodziewanie.

Podziel się ze znajomymi
Grafika Festiwalu Utajone Miasto/Otwarte Miasto
Grafika Festiwalu Utajone Miasto/Otwarte Miasto | Kolektyw kilku.com/opencity.pl
Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Otwarte Miasto to jedna z najważniejszych prezentacji sztuki współczesnej i największa tego typu wystawa na wschodzie Polski. Festiwal Open City opiera się na idei uwolnienia dzieła sztuki od sterylnej i pozbawionej kontekstu przestrzeni muzeum na rzecz zmiennego otoczenia miasta.
Przez miesiąc, na przełomie września i października, artyści wydają swoje prace pod oceny i refleksje mieszkańców Lublina oraz jego turystów. Sztuka zostaje wystawiona zarówno na ulotne emocje przechodniów, jak i na zmienne warunki atmosferyczne. Wpisana w historyczny kontekst i współczesne problemy przestrzeni miejskiej, staje się zarówno jej komentarzem jak i kolejnym rozdziałem historii miasta.
Dodatkową wartością festiwalu Open City jest pełna dokumentacja realizacji artystów w formie katalogu sztuki aktualnej oraz realizacje trwałe.

rozdroza.com

Ma zaskakiwać i skłaniać do refleksji nad światem. Rozpoczął się 17 września i potrwa do 17 października - Festiwal Utajone miasto/Otwarte miasto. W tym roku instalacje artystyczne będą pojawiać się w przestrzeniach miasta stopniowo. Kuratorem tegorocznej edycji jest Zbigniew Libera. Organizatorem wydarzenia jest -Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża, z jego dyrektorem rozmawiał Zbigniew Sapiński -posłuchaj.Szczegóły o Festiwalu Utajone miasto/Otwarte miasto są na stronach: www.opencity.pl, www.rozdroza.com i na facebookowym profilu wydarzenia.

zs
Rozmowa o Festiwalu Utajone miasto/Otwarte miasto

Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto