PWSZ w Koszalinie zainaugurowała nowy rok akademicki [RELACJA]

15-10-2020

Nowi studenci rozpoczęli naukę na wszystkich dziewięciu kierunkach.

Podziel się ze znajomymi
Na PWSZ w Koszalinie zainaugurowano nowy rok akademicki
Na PWSZ w Koszalinie zainaugurowano nowy rok akademicki | www.pwsz-koszalin.pl
 W czwartek 15. października na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie uroczyście rozpoczęto nowy rok akademicki. Inauguracja odbyła się w reżimie sanitarnym, jak obowiązuje w czerwonych strefach.

Tegoroczna inauguracja została przesunięta na 15. października, ze względu na wydłużony czas rekrutacji studentów, którzy aż do końca września musieli czekać na wyniki poprawkowych matur. Zajęcia dla pierwszego roku rozpoczęły się w PWSZ dopiero 12 października. Władze uczelni zdecydowały się na zaproszenie tylko wąskiego grona gości. Pozostali chętni mogli oglądać uroczystość online na fanpage PWSZ na Facebooku.

- Mam nadzieję, że taka inauguracja, jak dzisiaj nigdy więcej się nie zdarzy - mówił podczas rozpoczęcia uroczystości rektor uczelni, Jan Kuriata. 

- Cieszy mnie bardzo, że na wszystkie dziewięć kierunków studiów, które prowadzimy znaleźli się w tym roku chętni. Dodam też, że już w tym momencie jest więcej chętnych niż w roku ubiegłym, a rekrutacja nadal trwa – powiedział  Radiu Plus rektor PWSZ w Koszalinie.

Obecnie na PWSZ w Koszalinie studiuje pond 700 studentów. Uczelnia kształci na 9 kierunkach: fizjoterapia – licencjat i magisterium, bezpieczeństwo narodowe, dietetyka, kosmetologia, pedagogika, pielęgniarstwo – licencjackie i magisterskie, ratownictwo medyczne i wychowanie fizyczne.

(Posłuchaj naszych rozmówców)

Q


Jan Kuriata, rektor PWSZ w Koszalinie
Dla studentó I roku i wykładowców inauguracja w reżimie sanitarnym to nowość i dyskomfort

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto