Koniec pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego?

16-10-2020

Pilotażowy program Centrów Zdrowia Psychicznego stoi pod znakiem zapytania.

Podziel się ze znajomymi
Depresja
Depresja | pixabay.com
To oznacza, że wkrótce 31 takich placówek w Polsce, w tym te w Koszalinie i Słupsku przestaną być finansowane przez Ministerstwo Zdrowia a tym samym przestaną istnieć.

- Dla pacjentów to oznacza powrót do długich kolejek oczekiwania na pomoc psychologiczną, dla części pracowników zwolnienia - mówi dr Izabela Ciuńczyk, szefowa koszalińskiego MEDISONA. Dodaje, że w tej chwili osoby zgłaszające się po pomoc są przyjmowane praktycznie od ręki, w ramach kontraktu z NFZ. Jeśli pilotaż zniknie, wrócą limity pacjentów, a kolejki wydłużą się nawet do kilku miesięcy.

Nie godzą się na to też władze Koszalina, dlatego prezydent wystosował apel i petycję w tej sprawie do Ministra Zdrowia.

Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie sprawdziło się w bardzo trudnych momentach życia mieszkańców miasta, m.in. podczas wydarzeń związanych z tragedią w koszalińskim escape roomie, śmiercią dwójki dzieci, które wypadły z okna wieżowca czy pożaru budynku, z którego ewakuowano ok. 600 mieszkańców.

Petycję, którą może podpisać każda dorosła osoba można znaleźć m.in. na facebookowym profilu „Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego”. (AGu)

dr Izabela Ciuńczyk, Medison Koszalin
Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Koszalina

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto