Lubelska Wiosna wystartowała

07-01-2021

LUBELSKA WIOSNA jest konkursem malarskim o zasięgu ogólnopolskim, mającym na celu promowanie i wpieranie młodych artystów do 35 roku życia, poruszających się obszarze szeroko pojętego malarstwa. Finałem konkursu będzie wystawa nagrodzonych prac w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, które wraz Instytutem Sztuk Pięknych UMCS organizują wydarzenie. Czekają też nagrody finansowe, łącznie 45 tysięcy złotych.

Podziel się ze znajomymi
Logo konkursu Lubelska Wiosna
Logo konkursu Lubelska Wiosna | lubelskawiosna.spotkaniakultur.com

LUBELSKA WIOSNA wypełnia lukę w ofercie konkursowej, skupiając uwagę na malarzach w najtrudniejszym okresie twórczości i jednocześnie nie ograniczając twórców jeśli chodzi o tematykę, technikę i konwencję malarską. Ma za zadanie upowszechnianie kultury wysokiej w obszarze malarstwa współczesnego, przy jednoczesnym pobudzaniu aktywności twórczej młodych artystów. W roku 2021 odbędzie się po raz pierwszy, przyjmując formę biennale.
LUBELSKA WIOSNA jest jedynym tego typu cyklicznym wydarzeniem po wschodniej stronie Wisły, nawiązując swoim tytułem do tradycji Lubelskiego Lipca oraz starań Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Lublin, jako stolica województwa i ważny ośrodek akademicki,
stanie się także areną rywalizacji artystycznej młodych twórców. Współorganizatorem konkursu jest Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.
Efektem konkursu będzie zrealizowana w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wystawa prac finalistów, której będzie towarzyszył plakat i katalog. Nagrodzone prace przejdą na własność organizatora i będą tworzyć kolekcję polskiego malarstwa współczesnego.
Konkurs skierowany jest do absolwentów kierunków artystycznych do 35 roku życia. Łączna pula nagród wynosi 45 tysięcy złotych. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego, a szczegóły konkursu na stronie:lubelskawiosna.spotkaniakultur.com


www.lubelskawiosna.spotkaniakultur.com


zs

Mówi Agata Tomasik z CSK w Lublinie

Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto