UMCS: Międzynarodowy konkurs na maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki

19-01-2021

Organizatorzy XVII edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 17–24 września 2021 roku pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”, zapraszają do udziału w pierwszym konkursie odbywającym się w ramach wydarzenia. Nosi on tytuł „What science looks like” i polega na wyłonieniu najlepszego projektu graficznego – prototypu maskotki Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Podziel się ze znajomymi
UMCS ogłasza konkurs na maskotkę LFN
UMCS ogłasza konkurs na maskotkę LFN | UMCS/materiały prasowe
„Maskotka zostanie przeznaczona do celów identyfikacyjnych oraz reklamowych i będzie stanowiła znak rozpoznawczy Festiwalu. Powinna odzwierciedlać najważniejsze wartości LFN, a także zachęcać do nauki i budować pozytywne emocje z nim związane. Najlepszy pomysł doczeka się pełnej realizacji. Konkurs ma charakter otwarty, w tym również międzynarodowy. Jest on skierowany do dzieci, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studentów oraz osób dorosłych” - mówi Magdalena Drwal z centrum prasowego UMCS w Lublinie.
Na autora zwycięskiego projektu czeka atrakcyjna nagroda w wysokości 2000 zł brutto. „Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 7 marca br. przez formularz znajdujący się na stronie www.umcs.pl. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronach internetowych UMCS i Lubelskiego Festiwalu Nauki oraz w mediach społecznościowych najpóźniej do 31 marca 2021 roku” - dodaje M. Drwal.
Lubelski Festiwal Nauki to wydarzenie z kilkunastoletnią tradycją, które rokrocznie skupia kilkadziesiąt tysięcy pasjonatów szeroko rozumianej nauki. Inicjatywa i ludzie w niej uczestniczący tworzą niezwykłą  atmosferę, pełną radości płynącej z odkrywania fascynujących tajemnic otaczającego nas świata. największa impreza naukowa w Lublinie, mająca na celu popularyzację nauki w społeczeństwie (szczególnie wśród młodzieży), prezentację projektów badawczych realizowanych w uczelniach i jednostkach naukowych, promocję uczelni i jednostek badawczych oraz integrację lubelskiego środowiska naukowego. Festiwal ma także zachęcić do uprawiania i podglądania nauki oraz pracy naukowców, pokazać, że praca naukowca może być ciekawa, a studia mogą pomóc w realizacji marzeń.

Oprac. Małgorzata Oroń
 
Magdalena Drwal, Konkurs na prototyp maskotki LFN

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto