W większości zdalnie. Zbliza się zimowa sesja egzaminacyjna na lubelskich uczelniach

19-01-2021

Większość w formie zdalnej, wyjątki, na przykład laboratoria - tradycyjny sposób. Tak jak pandemia wywróciła do góry nogami zajęcia na lubelskich uczelniach, tak podobnie będzie z zaliczeniami i egzaminami w zbliżającej się zimowej sesji.

Podziel się ze znajomymi
UMCS
UMCS | fot. Małgorzata Oroń
Jak mówi rzeczniczka Politechniki Lubelskiej, Iwona Czajkowska, Deneka, na tej uczelni wykładowcy sprawdzą wiedzę studentów tylko w sposób zdalny.

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zaliczenia stacjonarne dotyczą laboratoriów, pozostałe egzaminy i zaliczenia odbędą się zdalnie, dodaje rzecznik uczelni, Monika Stojowska.

Największa lubelska uczelnia, UMCS, zdecydowaną większość zimowej sesji egzaminacyjnej planuje przeprowadzić w formie zdalnej, przyznaje Aneta Adamska, rzecznik Uniwersytetu.

Na Uniwersytecie Medycznym na również zdalnej sesji zimowej egzaminy pisemne odbędą się w formie testów jednokrotnego wyboru z określonym czasem na odpowiedź bez możliwości powrotu do wcześniejszego pytania. Egzaminy ustne mają odbywać się według ściśle określonych wytycznych. Dotyczy to „schludnego wyglądu” podczas egzaminu i zaliczenia. Jest też określony sposobie ustawienia kamery czy zakaz używania słuchawek i telefonów komórkowych.

Materiał: Maciej Kurek
Zimowa sesja egzaminacyjna 2021 na UMCS
Zimowa sesja egzaminacyjna 2021 na Politechnice
Zimowa sesja egzaminacyjna 2021 na KUL

Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto