UMCS: Pogotowie przedmaturalne z fizyki

26-01-2021

Optyka, termodynamika czy magnetyzm – to jedne z działów, które tegoroczni maturzyści mogą powtórzyć online w ramach programu „Przedmaturalne pogotowie z fizyki”. To cykl ośmiu spotkań trwających po 2,5 godziny każde, podzielone na dwie części.

Podziel się ze znajomymi
Pogotowie przedmaturalne z fizyki na UMCS
Pogotowie przedmaturalne z fizyki na UMCS | UMCS/materiały prasowe
„Pogotowie przedmaturalne z fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Chcemy usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Zakres tematyki zajęć pokrywa całość wymagań maturalnych, ale co istotne na tak krótkim kursie nie omówimy wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze” – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

W tym roku ze względu na ograniczenia epidemiologiczne kurs odbędzie się w formie zdalnych zajęć na platformie MS Teams. Harmonogram kursu przewiduje osiem spotkań z uczestnikami w formie online. Każde spotkanie w sobotę potrwa po 2,5 godziny i będzie podzielone na dwie części. Zajęcia będą odbywać się w soboty począwszy od 30 stycznia br. potrwają do 20 marca. Spotkania podzielono na bloki poświęcone poszczególnym działom fizyki wymaganym na maturze. W ciągu tygodnia uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych konsultacji na grupie "pogotowie przedmaturalne" na kanale facebook: https://www.facebook.com/pogotowieprzedmaturalne

Udział w kursie jest  bezpłatny i będzie możliwy tylko dla zapisanych użytkowników. „Dla uczestników kursu, którzy dodatkowo polubią fanpage: https://www.facebook.com/pogotowieprzedmaturalne zostanie utworzona grupa, na której udostępniane będą materiały z zajęć. Uczniowie będą tam mogli skorzystać także z dodatkowych konsultacji”- dodaje A. Adamska.
Zapisy na kurs są dostępne na stronie https://luten.edu.pl/pogotowie/.
Liczba miejsc ograniczona

Zajęcia są organizowane przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wspólnie ze Stowarzyszeniem Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe (LuTEN) i Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów.

Oprac. Małgorzata Oroń
Aneta Adamska, Pogotowie przedmaturalne z fizyki w UMCS

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto