UMCS: Przedsiębiorczość jest kobietą!

11-02-2021

„Akademia przedsiębiorczości” to nowatorski program ukierunkowany na kształtowanie kompetencji, rozwój postaw i zachowań przedsiębiorczych, a realizowany przez UMCS.

Podziel się ze znajomymi
Akademia Przedsiębiorczości UMCS
Akademia Przedsiębiorczości UMCS | UMCS/materiały prasowe
Tegoroczna edycja „Akademii Przedsiębiorczości” będzie realizowana pod hasłem „Przedsiębiorczość jest kobietą”. W jej ramach odbędzie się cykl 8 webinariów mających pokazać, że decyzja o pójściu własną drogą rozwoju zawodowego opartego na aktywności biznesowej może stać się interesującą alternatywą także dla kobiet.
„Jego celem jest wykształcenie profesjonalistów gotowych do realizacji swoich pomysłów biznesowych oraz przygotowanie ich do pełnienia roli liderów w różnego rodzaju instytucjach i przedsiębiorstwach. W ramach Akademii prowadzone są warsztaty umożliwiające m.in.: zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, rozwinięcie kompetencji niezbędnych w kluczowych obszarach funkcjonowania firmy, poznanie własnego potencjału osobistego oraz możliwości jego rozwoju, rozwój kompetencji miękkich, zbudowanie sieci przydatnych kontaktów biznesowych” – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

Spotkania będą prowadzone przez ekspertów, którzy podzielą się fachową wiedzą przydatną do rozwijania własnego biznesu. „Webinary będą koncentrować się na takich zagadnieniach jak: wprowadzenie do biznesu i przedsiębiorczości, miejsce kobiet w biznesie, źródła finansowania i aspekty prawnych podejmowanej działalności, pisanie projektów (obszar B+R), prezentacja pomysłu, marketing i wykorzystanie social mediów, blaski i cienie bycia przedsiębiorcą oraz kompetencje miękkie w biznesie” – dodaje A. Adamska.
Tegoroczna edycja Akademii Przedsiębiorczości będzie trwała od 4 marca do 8 kwietnia 2021 r. Ze szczegółowym harmonogramem oraz terminami webinariów można się zapoznać na stronie: https://www.umcs.pl/pl/harmonogram,20715.htm
Inicjatywa adresowana jest do studentów, doktorantów, pracowników oraz absolwentów (posiadających kartę Absolwenta UMCS) Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Nabór zgłoszeń trwa do 25 lutego br. Zapisy odbywają się poprzez platformę: https://www.becas-santander.com/pl.
W każdym webinarze może uczestniczyć 25 osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Oprac. MO
Aneta Adamska, Program Akademia przedsiębiorczosci - edycja 2021

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto