Dni Otwarte OSM I i II st. w Gdańsku

25-03-2021

Ze względu na pandemię, wszystko odbywa się w formule on-line.

Podziel się ze znajomymi
foto: osm.gdansk.pl
foto: osm.gdansk.pl
Od 22 do 27 marca Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku organizuje dni otwarte. Zarówno na stronie internetowej Szkoły, jak i na kanale YouTube, są udostępnione filmy - zapisy z prób, występów, przedstawienie zajęć czy instrumentów, na których dzieci będą mogły uczyć się gry.

Nauka w ogólnokształcącej szkole muzycznej łączy przedmioty podstawowe, typowe dla każdej podstawówki czy liceum, z przedmiotami stricto muzycznymi - nauką gry na instrumencie, rytmiką, próbami zespołów muzycznych. I bynajmniej nauka jednego czy drugiego typu zajęć dominuje od pozostałymi. Celem kadry pedagogicznej jest równowaga w nauce, aby dać solidne podstawy tym dzieciom, które swoją przyszłość wiążą z muzyką, jak i tym, które po nauce w OSM chcą ją zakończyć.

Przyjęcie do szkoły jest poprzedzone egzaminami wstępnymi, które mają sprawdzić słuch oraz pamięć muzyczną dziecka, jego poczucie rytmu oraz ewentualne predyspozycje do nauki gry na instrumencie. Papiery niezbędne w procesie rekrutacyjnym można składać do 30 kwietnia.
Dni Otwarte OSM I i II st. w Gdańsku

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto