Masowe punkty szczepień w Krakowie. Będzie ich kilka. Zobacz lokalizacje

06-04-2021

W Krakowie powstanie kilka punktów masowych szczepień. Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski przestawił już propozycję miejsc, gdzie te mogłyby się znaleźć. Jak podają władze miasta, docelowo będzie w nich pracować łącznie 30 zespołów szczepiących.

Podziel się ze znajomymi
Nowe punkty szczepień.
Nowe punkty szczepień. | pixabay.com
Zgodnie z zapowiedzią resortu zdrowia w kwietniu ma do Polski dotrzeć kilka milionów szczepionek przeciwko koronawirusowi. Akcja szczepień ma też ruszyć na większą skalę. Wszystko po to, by jak najwięcej obywateli mogło je przyjąć. Dzięki temu znacznie szybciej uda się pokonać pandemię koronawirusa. Masowe punkty szczepień mają powstać w całej Polsce. Tak będzie również w Krakowie. Ostatnio zapowiedział to prezydent Jacek Majchrowski. Podano już miejsca, gdzie mogą pojawić się masowe punkty szczepień w Krakowie. Zaproponowano cztery lokalizacje:

- Hala sportowa WKS Wawel, ul. Podchorążych 3 (docelowa liczba zespołów szczepiących: 7)
- Hala widowiskowo-sportowa Suche Stawy, ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4 (docelowa liczba zespołów szczepiących: 6)
- Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych, ul. Wielicka 267 (docelowa liczba zespołów szczepiących: 7)
- TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7 (docelowa liczba zespołów szczepiących: 10)

Masowe punkty szczepień w Krakowie zostaną uruchomione po wyrażeniu zgody przez wojewodę małopolskiego. Podmiotem wykonującym działalność leczniczą, przy którym planuje się działanie wyżej wymienionych punktów, będzie Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych.

Aktualnie gmina prowadzi uzgodnienia z Miejskim Centrum Opieki w zakresie podziału kompetencji, organizacji sprzętu i wyposażenia, a także liczby personelu i składu zespołów szczepiących.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto