Warszawa przygotuje masowe punkty szczepień

07-04-2021

Napisał o tym w mediach społecznościowych prezydent miasta. Rafał Trzaskowski zapewnia, że Warszawa będzie gotowa na szczepienie nawet 80 tysięcy osób tygodniowo. Gdzie będą podawane preparaty?

Podziel się ze znajomymi
Szczepienie
Szczepienie | fot. Arek Socha/Pixabay
Otwarcie punktów zaplanowano na 19 marca. Głównym miejskim punktem szczepień masowych ma być stadion Legii przy Łazienkowskiej. Oprócz tego pojawią się punkty: na Białołęce, Targówku, Woli, Żoliborzu, Ursynowie, Wilanowie, Pradze-Północ, Mokotowie, a także w Wawrze i Śródmieściu. Trzy z nich znajdować się będą w lokalach na stacjach metra: Księcia Janusza, Dworzec Wileński i Trocka. Będzie też specjalna linia autobusowa 901 kursująca między Dworcem Centralnym a stadionem Legii. Włodarz Stolicy zapewnia, że wszystko jest pomyślane tak, by do każdego z punktów można było się bez problemu dostać transportem publicznym.

W ramach akcji #WarszawaSzczepi ratusz planuje uruchomienie strony internetowej, gdzie przekazywał będzie najważniejsze informacje o punktach szczepień masowych, godzinach ich pracy i wszelkich zmianach. Jak zapewnia Rafał Trzaskowski: "Punkty nie będą w żaden sposób powiązane z miejscem zamieszkania czy zameldowania, nie będzie rejonizacji, zatem wybór konkretnego punktu będzie należał wyłącznie do Was". Również za pośrednictwem tego serwisu prowadzona będzie rekrutacja personelu do obsługi punktów.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto