Trwa pozimowe sprzątanie Olsztyna

07-04-2021

"Akcja zima" zakończona, teraz Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu prowadzi wiosenne oczyszczanie miasta. Zdezynfekowane zostały także place zabaw.

Podziel się ze znajomymi
Trwa pozimowe sprzątanie Olsztyna
Trwa pozimowe sprzątanie Olsztyna | UM Olsztyn
Prace pełną mocą zaczęły się pod koniec marca. Było to możliwe po stopnieniu śniegu i nadejściu wiosny z prawdziwego zdarzenia - dzięki temu zminimalizowana jest konieczność ponownego wysypywania na ulice i chodniki piasku, soli i mieszanki tych środków.

- Do tej pory prowadzone działania polegały głównie na interwencyjnym oczyszczaniu pasa drogowego np. po wypadkach - wyjaśnia Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. - Poza tym zostało przeprowadzone pierwsze po ustąpieniu pokrywy śnieżnej oczyszczanie terenów zielonych znajdujących się poza pasami drogowymi.

Zmiatanie piasku (którego tej zimy użyto dwa tys. ton) z jedni, chodników i ścieżek rowerowych, oczyszczanie zieleńców - to najważniejsze z prowadzonych teraz prac. Te działania będą realizowane do końca kwietnia.

Sprzątanie to niejedyne porządkowe prace na terenie Olsztyna. Odbyła się bowiem również dezynfekcja miejskich placów zabaw. Użyto w tym celu środków bakterio- i wirusobójczych.

Urząd Miasta Olsztyna/rch
Relacja Rozalii Chudzik

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto