W Połczynie-Zdroju powstanie placówka wsparcia dziennego

07-04-2021

W Urzędzie Miejskim w Połczynie-Zdroju otwarto oferty na wykonanie kolejnych robót budowlanych w modernizowanym obecnie budynku Centrum Kultury przy ul. Wojska Polskiego.

Podziel się ze znajomymi
Połczyn Zdrój
Połczyn Zdrój
Powstanie tam Placówka Wsparcia Dziennego w ramach projektu „W rodzinie siła!”. Projekt obejmuje utworzenie Placówki Wsparcia Dziennego i będzie realizowany przez Gminę Połczyn-Zdrój, wspólnie z czterema innymi podmiotami z terenu  województwa zachodniopomorskiego na podstawie partnerstwa z wnioskodawcą tj. Ośrodkiem Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Niesamodzielnych.

Po uruchomieniu planowanym w połowie roku, PWD działać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Placówka prowadzona będzie w formie mieszanej - opiekuńczej z elementami specjalistycznej. Uczęszczać będą mogły tam dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat z rodzin zakwalifikowanych do projektu wg kryteriów wynikających z ustawy o pomocy społecznej oraz pozostałe chętne z terenu miasta i gminy Połczyn-Zdrój. Projekt obejmuje wsparcie dla 20 rodzin, 26 rodziców i 30 dzieci z tych rodzin.

Do postępowania zgłosiło się dwóch wykonawców. Projekt współfinansowany jest przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. (AGu)

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto