Autobusem do Ojcowa lub Puszczy Niepołomickiej? Kraków ma pomysł na nowe połączenia komunikacyjne

08-04-2021

Kraków chce walczyć z psychicznym zmęczeniem pandemią przy pomocy wycieczek za miasto. W ramach akcji "Kraków w Formie" urzędnicy Zarządu Transportu Publicznego przygotowali ankietę, w której pytają o to, czy warto utworzyć tak zwane rekreacyjne linie autobusowe. Chodzi o cztery nowe połączenia do popularnych obszarów rekreacyjnych na obrzeżach miasta.

Podziel się ze znajomymi
Ojcowski Park Narodowy.
Ojcowski Park Narodowy. | pixabay.com
Kraków przygotował ankietę dla mieszkańców, która ma ustalić czy gmina powinna uruchomić cztery rekreacyjne linie autobusowe. Urzędnicy proponują aby jeździły do Ojcowa, Puszczy Niepołomickiej, Dolinek Podkrakowskich oraz do Przylasku Rusieckiego.

- Pierwszą rzecz, o którą chcemy zapytać, to czy mieszkaniec chciałby pojechać tam autobusem. Druga rzecz to w jakich godzinach chciałby tam pojechać, abyśmy mogli jak najlepiej dostosować taką obsługę komunikacyjną tych miejsc, o której chciałby ewentualnie wrócić z takiego miejsca - mówi Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.

Wstępne wyniki z ponad 800 głosów pokazują duże zainteresowanie propozycjami urzędników. Aktywiści z Platformy Komunikacyjnej potwierdzają, że pomysł jest bardzo dobry.

- Miejsca takie jak Ojcowski Park Narodowy czy Puszcza Niepołomicka cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, ale wobec kiepskiego dojazdu większość osób wybiera samochód żeby tam dotrzeć, z czym potem wiążą się problemy z korkami do tych miejsc i znalezieniem miejsca parkingowego - mówi Jacek Mosakowski.


Wstępna koncepcja zakłada weekendowe kursy od godziny 7 do 19. Częstotliwość odjazdów jeszcze jest ustalana, ale prawdopodobnie będą co 45 minut lub co godzinę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i pozwolą na to rządowe obostrzenia sanitarne nowe linie mogą ruszyć już na przełomie kwietnia i maja.
Posłuchaj materiału Kuby Paducha

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto