UMCS: II Festiwal przez Świat – wydarzenie online

08-04-2021

Od czwartku do niedzieli Chatkę Żaka UMCS przejmą podróżnicy, i opowiedzą o swoich podróżach, które prowadzili po lądach i wodach na całym świecie. To II Festiwal Przez Świat. Spotkania z podróżą online!

Podziel się ze znajomymi
II Festiwal przez Świat. Spotkania z podróżą
II Festiwal przez Świat. Spotkania z podróżą | UMCS/materiały prasowe
Od Syberii przez Himalaje, Indochiny, Etiopię, Stany Zjednoczone aż do Australii i Nowej Zelandii. Oprócz pokazów i relacji z podróży będzie można obejrzeć prezentacje dotyczące fotografii podróżniczej oraz przygotowywania samodzielnych wyjazdów w różne strony świata. Spotkania z podróżnikami odbędą się w języku polskim i angielskim. Uczestnicy we czwartek będą mogli dowiedzieć się jak smakuje Lublin, a także bliżej przyjrzeć się Zielonej Irlandii, a wieczorem mały poradnik dla tych, którzy myślą o własnej podróży w odległe krańce globu. Natomiast w piątek organizatorzy Festiwalu zabiorą uczestników autostopem na koniec świata: czyli do Australii i Nowej Zelandii, a późnym wieczorem spotkanie dla fanów jednośladów i egzotycznych podróży, czyli Motocyklowe Indie. W sobotę zaś prelekcje poświęcone Etiopii, ścieżki Mohikanów oraz podróż kamperem na Bajkał. W niedzielę wczesnym popołudniem spotkanie dotyczące porad „Jak fotografować w podróży”? Następnie krok za krokiem pod sam Everest, a na zakończenie festiwalu: Świat zagoniony – świat odnaleziony czyli podróż do wspaniałej Wenezueli, a wieczorem – Indochiny.
Wydarzenie jest organizowane przez ACKiM UMCS Chatka Żaka, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej i SKPB Lublin.
Cały festiwal odbędzie się online, a udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegóły na stronie Chatki Żaka UMCS oraz ich facebookowym profilu.

Małgorzata Oroń

 
Małgorzata Oroń, II Festiwal przez Świat. Spotkania z podróżą

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto