Na kłopoty prom w Kłopowtowie

08-04-2021

Po długiej przerwie reaktywowano funkcjonowanie promu samochodowego przez Wartę w Kłopotowie. Dla mieszkańców to duża oszczędność czasu oraz pieniędzy, bo przez remont mostu w Świerkocinie skazani byli na objazdy.

Podziel się ze znajomymi
Prom samochodowy "Lubusz"
Prom samochodowy "Lubusz" | www.witnica.pl | Mirosław Sztogryn
Prom samochodowy „Lubusz” jeszcze do niedawna stacjonował w gorzowskim porcie, gdzie przeszedł generalny remont. Naprawiono pomost, barierki oraz nałożono specjalne powłoki antykorozyjne.

Kilka dni temu woda opadła i wyremontowany prom ponownie zaczął kursować między Kłopotowem a Witnicą. Prom zdecydowanie skrócił nie tylko czas przejazdu, ale również odległość jaką mieszkańcy muszą pokonywać żeby dostać się na drugi brzeg Warty. Powodem tego zamieszania jest remont mostu w Świerkocinie, który realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Prom „Lubusz” kursuje od poniedziałku do soboty od godziny 6.00 do 10:00 i od 13:00 do 17.00. Na pokładzie jest miejsce dla trzech samochodów. Burmistrz Witnicy liczy, że prom będzie już kursował na stałe, bo może być to doskonały element promocyjny dla gminy.

Aktualne informacje na temat pracy promu samochodowego „Lubusz” można znaleźć na stronie internetowej Witnicy oraz na profilu facebookowym gminy.
Jak funkcjonuje prom samochodowy "Lubusz? To sprawdził Kamil Lewera.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto