Toż to szok, mamy nowy PSZOK!

12-04-2021

Zielonogórzanie już mogą korzystać z nowego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ulicy Wrocławskiej 73

Podziel się ze znajomymi
Nowy PSZOK przy ulicy Wrocławskiej
Nowy PSZOK przy ulicy Wrocławskiej | Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze
To miejsce, w którym śmieci otrzymują drugie życie. Część z nich trafia do obróbki i będzie ponownie przetwarzana, a inne po drobnych naprawach będą mogły znaleźć nowy dom.

Do PSZOK-u można przywozić między innymi: papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło opakowaniowe, bioodpady, zużyte baterie i akumulatory, niepotrzebny sprzęt elektryczny lub elektroniczny, opony, odpady budowlane, wielkogabarytowe, odzież, tekstylia czy styropian. Aby za składowanie nie płacić trzeba też zabrać dokumenty, w tym dowód osobisty i potwierdzoną opłatę za odbiór domowych śmieci, lub w przypadku mieszkańców bloków przelew za czynsz. Osoby wynajmujące mieszkania powinny zabrać ksero umowy najmu.

Pracownicy PSZOK-u kierują w odpowiednie miejsce, gdzie można zostawić przywiezione rzeczy. Część z nich trafi także to punktu przeglądu i naprawy a potem do SZPEROWISKA. Stąd chętni mieszkańcy będą mogli je zabrać. Ale otwarcie szperowiska będzie okazjonalne, w zależności od znajdujących się w nim przedmiotów, a informacje na ten temat będą się pojawiać na stronie zielonogórskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz na jego profilu na Facebooku.

Co więcej - nowy PSZOK ma także miejsce edukacji i odpoczynku. Powstała tam ścieżka edukacyjna z tablicami, z których dowiemy się, co możne powstać z przetworzenia niektórych odpadów, jak dobrze segregować odpady, czym jest zasada zero-waste czy jak dobrze stworzyć kompostownik. Przy ścieżce zasadzono liczne drzewa i krzewy, każdy inny i także są podpisane.

PSZOK przy ulicy Wrocławskiej 73 jest czynny w dni powszednie od 7 do 9 oraz od 14 do 19, a w soboty od 9 do 15.

Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ulicy Wrocławskiej pochłonęła ponad 3,3 mln złotych, z czego 2 mln 311 tysięcy złotych to dotacja unijna z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. 

Materiał audio przygotowała Justyna Matyja (widoczny w pełnej wersji strony internetowej)
PSZOK Wrocławska gotowy

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto