Rekordowa liczba Polaków rozlicza się on-line

14-04-2021

Podatnicy coraz chętniej składają zeznania roczne przez internet. Za pośrednictwem usługi Twój e-PIT w całym kraju złożono do tej pory ponad 4 mln zeznań podatkowych.

Podziel się ze znajomymi
Podatnicy coraz chętniej składają zeznania roczne przez internet.
Podatnicy coraz chętniej składają zeznania roczne przez internet. | pixabay
Z roku na rok zwiększa się liczba podatników wybierających elektroniczne rozliczanie deklaracji, dotyczy to także województwa warmińsko - mazurskiego. Dużą popularnością cieszy się usługa Twój e-PIT dostępna w e-Urzędzie Skarbowym, za pomocą której do Urzędu Skarbowego w Olsztynie wpłynęło dotychczas 33 190 deklaracji. W ubiegłym roku w analogicznym okresie wpłynęło o 3,5 tys. deklaracji mniej, co świadczy że podatnicy coraz częściej rozliczają się przez internet.

Usługa Twój e-PIT, to prosty i skuteczny sposób na złożenie zeznania rocznego a przede wszystkim szybsze uzyskanie zwrotu nadpłaty. Podatnicy docenili usługę Twój e-PIT, ponieważ korzystanie z niej jest łatwe i intuicyjne, a co ważne bezpieczne.

Wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu za pośrednictwem strony podatki.gov.pl lub telefonicznie. W sytuacjach, w których istnieje konieczność osobistej wizyty w urzędzie należy pamiętać, że jest ona możliwa po wcześniejszym umówieniu się i rezerwacji terminu i godziny. Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl.

Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności. Nie trzeba umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w skrzynce dostępnej w urzędzie skarbowym (bez potwierdzenia odbioru).

msz/KAS


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto