Trwa Tydzień Miłosierdzia Bożego

15-04-2021

77. Tydzień Miłosierdzia Bożego przebiega pod hasłem: „Wezwani do miłosierdzia”. Miłość do bliźniego każdego dnia w sposób szczególny realizuje m.in. Olsztyńskie Hospicjum „Palium”.

Podziel się ze znajomymi
Trwa Tydzień Miłosierdzia Bożego
Trwa Tydzień Miłosierdzia Bożego | pixabay
- Wychodzimy z założenia, że bez względu na to jak dużo tego życia naszym pacjentom zostało, staramy się w pełni wykorzystać każdą chwilę życia i kierujemy się też taką myślą, że nie długość a jakość i staramy się ten czas wypełnić tak jak pacjent sobie tego życzy – mówi psychoonkolog Karolina Dąbrowska-Chołostiakow.

Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium” od początku swojego funkcjonowania, równolegle podejmuje starania o wybudowanie własnej siedziby. Szpital jest już coraz bliżej realizacji tego celu.

- Mamy działkę przy ulicy Metalowej, na tą działkę jest przygotowany projekt wybudowania budynku i teraz stoimy przed tym zadaniem, które wiąże się z przygotowaniem finansowym do budowy tego hospicjum – mówi dyrektor Olsztyńskiego Hospicjum „Palium” dr. Teresa Kocbach.

Nowy obiekt ma być przystosowany przede wszystkim do przyjęcia większej liczby pacjentów. Jednym z ważnych celów Stowarzyszenia jest jednak również zwiększenie komfortu osób chorych oraz umożliwienie im swobodniejszego przebywania z członkami swoich rodzin.

Koszt budowy hospicjum oszacowano na blisko 20 mln zł. Na stronie internetowej szpitala dostępne są informacje o trwającej zbiórce. Pomóc może każdy, wystarczy odwiedzić adres: hospicjum.olsztyn.pl

rch
Relacja Rozalii Chudzik

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto