Od poniedziałku dzieci w żłobkach i przedszkolach

16-04-2021

Rodzice, opiekunowie i dyrektorzy wypatrują momentu ponownego otwarcia żłobków i przedszkoli, które ma nastąpić w poniedziałek 19 kwietnia.

Podziel się ze znajomymi
Rząd ogłosił otwarcie żłobków i przedszkoli.
Rząd ogłosił otwarcie żłobków i przedszkoli. | Marcin Szydłowski
Rząd zdecydował się na rozluźnienie restrykcji dotyczących żłobków i przedszkoli. Jak poinformował Minister Zdrowia Adam Niedzielski, od 19 kwietnia placówki ponownie będą mogły przyjmować wszystkie dzieci.

-Z radością przyjęliśmy wiadomość o otwarciu placówek opiekuńczych — mówi Anna Rykowska, dyrektor Przedszkola Katolickiego im. Świętej Rodziny w Olsztynie. Dzieci potrzebują bycia ze sobą, wspólnej zabawy i kontaktu z wychowawcą  — dodaje.

Obecnie w przedszkolach mogą przebywać tylko dzieci pracowników medycznych i służb mundurowych.

- Brakuje nam tego, że nie wszystkie dzieci mogą uczestniczyć w życiu przedszkola — podkreśla Dorota Bączek, wychowawca grupy 5-latków. Cieszymy się, że wkrótce sytuacja się zmieni. Mamy przygotowane zajęcia integracyjne, taneczne, sportowe, poznajemy literki i cyferki — wymienia Dorota Bączek.

- Lubimy chodzić do przedszkola, bo tu nie jest nudno i jest bardzo fajnie. Są fajne zabawki i fajni kumple. Razem się bawimy i rysujemy — podkreślają przedszkolaki.

Od poniedziałku 19 kwietnia wszystkie dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Placówki działają w reżimie sanitarnym. Dezynfekcja rąk i powierzchni, wietrzenie pomieszczeń. 

Co ze starszymi uczniami ? Na razie obostrzenia i edukacja zdalna zostały dla nich przedłużone do 25 kwietnia.

 msz
Od poniedziałku dzieci w żłobkach i przedszkolach - materiał Marcina Szydłowskiego

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto