Harcerze potrzebują wsparcia

12-05-2021

Harcerze zawsze chętnie służą pomocą. Niestety tym razem to oni potrzebują wsparcia. Trwają zbiórki na rzecz hufców w Ostródzie i Bartoszycach.

Podziel się ze znajomymi
Role się odwróciły. Harcerze potrzebują wsparcia
Role się odwróciły. Harcerze potrzebują wsparcia | pixabay
Trzy lata temu Dom Harcerza w Bartoszycach został zniszczony przez pożar. Od tego czasu w budynku trwają prace remontowe.

Ich tempo spowalnia przede wszystkim brak funduszy potrzebnych na naprawę szkód. Koszt prac, które jeszcze trzeba wykonać oszacowano na minimum 80 tysięcy złotych.

- Staramy się wykonywać te prace, które możemy własnym sumptem. Uczymy się nowego rzemiosła, takiej amatorskiej sztuki budowlanej, abyśmy mogli na czymś zaoszczędzić i powoli to miejsce odtwarzać, aby przywrócić jego dawną świetność – mówi kom. ZHP w Bartoszycach Paweł Wołoch.

Osoby, które chcą pomóc harcerzom wyremontować ich siedzibę mogą wziąć udział w zbiórce charytatywnej. Akcja prowadzona jest na portalu zrzutka.pl pod hasłem : Remont Domu Harcerza w Bartoszycach. Oprócz pieniędzy harcerzom można ofiarować materiały budowlane.

W bardzo trudnej sytuacji znajduje się również hufiec ZHP w Ostródzie. W tym wypadku główną przyczyną problemów Domu Harcerza okazała się pandemia koronawirusa.

- W związku z tym, że jest to duży dwupiętrowy budynek potrzebujemy wsparcia finansowego, żeby móc utrzymać jego bieżące potrzeby - mówi harcmistrzyni Jolanta Rodziewicz-Olszko.

Funkcjonowanie Domu Harcerza w Ostródzie można wesprzeć wpłacając pieniądze na konto hufca. Numer rachunku bankowego dostępny jest na stronie internetowej: ostroda.zhp.pl.

Poprzez udział w tych zbiórkach można odwdzięczyć się harcerzom za służbę, którą podejmują na co dzień na rzecz innych.

rch
Relacja Rozalii Chudzik

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto