Bydgoszcz inwestuje w kolejne ledowe latarnie

14-05-2021

Staną w różnych miejscach miasta. Spodziewać się ich mogą mieszkańcy między innymi Miedzynia, Osowej Góry czy Fordonu. To dla poprawy bezpieczeństwa.

Podziel się ze znajomymi
Uliczna lampa led
Uliczna lampa led | depositphotos.eu
 Lampy typu led pojawią się głównie tam, gdzie przybywa zabudowań. To tam rośnie także liczba pieszych. Miasto chce także, by widoczność wzrosła wzdłuż ulic, gdzie jeszcze nie ma chodników. Na razie trwa przetarg na projekt i budowę oświetlenia.

Gdzie spodziewać się nowych lamp? Na Jarach na ulicy Przerwy Tetmajera na odcinku od Madalińskiego do schodów przy Tęczowej, na Miedzynia przy Szczytowej na odcinku od Pijarów do ulicy Paprociej, na Osowej Górze : na ulicy Waleniowej na odcinku od Kolbego do posesji nr 7 oraz przy dojeździe do posesji nr 3, przy Sowiej – w kierunku Ibisowej 9, a także Runowskiej i Żołędowskiej.

Ledowe latarnie staną także w: Nowym Fordonie przy ulicy Grussa od posesji nr 20, Brdyujściu przy Odrzańskiej, Starym Fordonie na terenie nad Wisłą przy Pielęgniarskiej oraz na Łęgnowie Wsi - od ostatniego punktu świetlnego do granic miasta. Prace, po podpisaniu umów z wykonawcami, zostaną zrealizowane w ciągu około 4 miesięcy.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto