Szczepienia dla 500 bezdomnych!

17-06-2021

W dwie niedziele, 20 i 27 czerwca, przez 8 godzin, w Łodzi zaszczepionych ma być 500 osób bezdomnych. Wszyscy chętni dostaną jednodawkową szczepionkę.

Podziel się ze znajomymi
Łódź: szczepienia dla 500 bezdomnych!
Łódź: szczepienia dla 500 bezdomnych!
Akcję organizują urzędnicy miejscy i wojewódzcy, ale przede wszystkim wolontariusze organizacji pomocowych. I - co najważniejsze - szczepieni mają być ludzie bezdomni, którzy nie korzystają ze schronisk i noclegowni. W tego typu placówkach szczepienia podopiecznych prowadzone są na bieżąco. Dlatego akcja kierowana jest do ludzi nie korzystających, zwłaszcza latem, ze schronisk - zwraca uwagę ks. Andrzej Partyka, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Pozostaje dość duża takich, którzy w schroniskach, noclegowniach lub innych placówkach pomocowych nie przebywają na co dzień. Bardzo zależy nam na tym, żeby ta informacja dotarła przede wszystkim do tych osób. Żeby, kiedy przyjdzie jesień, przyjdzie zima, będzie trzeba takiej osobie udzielić pomocy - żeby jak największa liczba tych właśnie osób była zaszczepiona.

Akcja informacyjna, prowadzona była i jest m. in. podczas wydawania posiłków Zupy na Pietrynie, w schroniskach Towarzystwa Brata Alberta, przez pracowników MOPS-u, w placówkach Caritas, a nawet w formie ogłoszeń w kościołach. Wszyscy chętni dostaną jednodawkową szczepionkę. To ważne, bo bezdomni nie muszą stawiać się w kolejnym wyznaczonym terminie na kolejne szczepienie. Poza tym każda zaszczepiona osoba otrzyma zaświadczenie - podkreśla Tomasz Kopytowski z Caritas współorganizującej akcję.

Wszystkie zaszczepione w te dwie niedziele osoby bezdomne otrzymają od razu na miejscu zaświadczenie o uzyskanym szczepieniu. Ono będzie pomocne jesienią czy zimą, kiedy będą próbowali znaleźć dla siebie miejsce w noclegowniach czy w schroniskach.

Mobilny punkt szczepień przy łódzkiej katedrze, obok Zupy na Pietrynie i Ulicznej Misji Medycznej, działa w dwie kolejne niedziele: 20 i 27 czerwca, od 10:00 do 18:00. Caritas i inne organizacje charytatywne oraz urzędnicy i lekarze z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi mają nadzieję, że możliwe będzie zaszczepienie nawet 500 osób bezdomnych. Łącznie ze szczepieniami koordynowanymi przez schroniska w Łodzi zaszczepionych może być około 800 osób bezdomnych.

POSŁUCHAJ:
Ks. Andrzej Partyka
Tomasz Kopytowski

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto