Park Militarny Rembertów zaprasza do zwiedzania

31-03-2014

Czołgi, śmigłowce, opancerzone transportery to tylko cześć atrakcji jakie czekają na Was w parku

Podziel się ze znajomymi
samolot
samolot | aon.edu.pl
Park Militarny Rembertów to łącznie 70 ha terenów Akademii Obrony Narodowej. Właśnie tu zobaczyć można czołgi, armaty, śmigłowce, samoloty, które zostały przekazane z Muzeum Wojska Polskiego. Eksponaty zostały odrestaurowane za pieniądze polskiego przemysłu obronnego przez studentów i pracowników Akademii Obrony Narodowej i w ten sposób uratowane przed niszczeniem. To cześć naszego dziedzictwa narodowego. Na terenie parku jest również sprzęt współczesny, czyli wycofane z użytku uzbrojenie i wyposażenie lub makiety. W sąsiedztwie historycznego i współczesnego sprzętu zostały ustawione stoły i ławy ogrodowe, umożliwiające spędzenie wolnego czasu przez zwiedzających.

Ideą Parku Militarnego Rembertów jest stworzenie w ramach infrastruktury Akademii Obrony Narodowej miejsca, które będzie skupiało młodzież, dorosłych, kombatantów, wszystkich, którzy będą chcieli oglądać wystawiony sprzęt wojskowy, wystawy, prezentacje, zapoznać się z historią i współczesnymi realiami wojska oraz miło spędzić czas w scenerii wojskowej.

Park Militarny można zwiedzać z wykwalifikowanym przewodnikiem od poniedziałku do piątku jak również w weekendy przy okazji organizowanych imprez wojskowych.

Należy wcześniej umówić wizytę dzwoniąc pod numer 22 68 13 466


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto