Bemowo gate: kolejna dymisja

28-04-2014

W poniedziałek rezygnację złożył dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury – Arkadiusz Majcher...

Podziel się ze znajomymi
Arkadiusz Majcher – były dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury
Arkadiusz Majcher – były dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury | fot. www.artbem.pl
To pokłosie afery w Bemowskim ratuszu, którym do niedawna kierował Jarosław Dąbrowski. Jego współpracownik - Paweł Bujski oskarżył byłego burmistrza o malwersacje, oszustwa i mobbing pracowników. W urzędzie dzielnicy trwa kontrola, która da odpowiedź, czy oskarżenia są prawdziwe czy nie.

W ostatnim czasie odwołany niedawno wiceburmistrz dzielnicy Bemowo Paweł Bujski oświadczył, że Dąbrowski (wcześniej burmistrz Bemowa) de facto wciąż kieruje dzielnicą. Zarzucił mu, że jeździ służbowym samochodem przysługującym burmistrzowi, choć ma do dyspozycji auto w ratuszu.

Bujski w liście otwartym wytykał również inne nieprawidłowości w Bemowskim Centrum Kultury. Jak napisał - placówka zawiera liczne, niepotrzebne umowy zlecenia i umowy o dzieło, a także przekazuje osobom trzecim sprzęt elektroniczny kupiony za publiczne pieniądze.

Jarosław Dąbrowski od tygodnia nie jest już wiceprezydentem Warszawy. Krótko po jego odejściu ze stanowiska zrezygnował też zastępca burmistrza Bemowa Krzysztof Zygrzak. W poniedziałek rezygnację złożył dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury – Arkadiusz Majcher.

Jutro odbędzie się nadzwyczajna sesja rady Bemowa. Radni najprawdopodobniej odwołają cały zarząd dzielnicy i wybiorą nowy.


Oświadczenie Arkadiusza Majchera:
W dniu dzisiejszym, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji dyrektora Bemowskiego Centrum Kultury. Nie mogę pogodzić się z faktem, aby dorobek mojej 5-letniej pracy na rzecz kultury i społeczności lokalnej był podważany przez niepotwierdzone zarzuty i insynuacje. Obecna sytuacja nie sprzyja właściwej działalności jednostki, która kierowałem i której los był dla mnie zawsze najważniejszy. Do czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, zawieszam swoją wszelką działalność publiczną.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto