Na Jasnej Górze odbyło się spotkanie młodych z Biblią w rocznicę zamachu na Jana Pawła II

14-05-2021

- To dla nas kolejna okazja do uczenia się od św. Jana Pawła II wielkiego zawierzenia Bogu na wzór Maryi – podkreślili uczestnicy i organizatorzy 14. Spotkania Młodych z Biblią, które odbyło się w czwartek na Jasnej Górze. Złożyli też kwiaty pod pomnikiem papieża w 40. rocznicę zamachu na Ojca Świętego.

Podziel się ze znajomymi
Spotkanie Młodych z Biblią na Jasnej Górze
Spotkanie Młodych z Biblią na Jasnej Górze | jasna góra biuro prasowe
Spotkania młodych z Biblią odbywają się zawsze 13 maja, by przypomnieć o cudownym ocaleniu przez Maryję życia papieża z Polski i pomóc młodzieży zgłębiać jego dziedzictwo. Tak było również tym razem. Jednak tegoroczne wydarzenie z racji obostrzeń sanitarnych odbyło się z udziałem przedstawicieli.

Uroczystej mszy świętej podczas spotkania z młodymi przewodniczył abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski zadedykował im słowa św. Jana Pawła II - Nawet sami nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak jesteście piękni, gdy pozostajecie w świetle słowa Bożego i w tajemnicy Eucharystii.

Przedstawiciele Spotkania z Biblia tradycyjnie poprowadzili modlitwę różańcową w Kaplicy Matki Bożej, potem złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II i pomnikiem patrona Civitas Christiana kard. Stefana Wyszyńskiego.

- W młodzieży uczestniczącej w biblijnym konkursie pokładamy wielką nadzieję, że słowo Boże przyniesie owoce w ich życiu i w ich środowiskach – podkreśla Agnieszka Zalewska, krajowa koordynatorka inicjatywy.

Źródło: Biuro prasowe Jasnej Góry


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto