Auto w pełnym słońcu, a w środku 2-letni chłopczyk. Policjanci wybili szybę

14-05-2021

Mundurowi z Aleksandrowa Łódzkiego interweniowali na parkingu przed jednym ze sklepów. Zastali na miejscu chłopczyka siedzącego w nagrzanym aucie. Na zewnątrz w słońcu termometry pokazywały ponad 30 stopni Celsjusza.

Podziel się ze znajomymi
Było o krok od tragedii
Było o krok od tragedii | fot. Policja
Policjanci uratowali 2-letniego chłopca, którego matka zostawiła w samochodzie na parkingu przed jednym ze sklepów w Aleksandrowie Łódzkim. Auto stało w pełnym słońcu, gdzie temperatura przekraczała 30 stopni. - Dziecko było zamknięte w samochodzie już od około 20 minut. Chłopiec był czerwony na buzi. Pozostawienie go nawet chwilę dłużej w samochodzie mogło zagrażać jego życiu lub zdrowiu, dlatego policjanci podjęli decyzję o wybiciu szyby i wyciągnięciu malucha na zewnątrz - powiedziała nam Magdalena Nowacka z komendy powiatowej w Zgierzu. Po kilkunastu minutach w klimatyzowanym radiowozie chłopczyk doszedł do siebie. Okazało się że 30-letnia matka była w tym czasie na zakupach. Jak tłumaczyła - zostawiła dziecko w aucie, bo spało i nie chciała go budzić. W tej sprawie zostanie przeprowadzone postępowanie dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka. Kobiecie może za to grozić nawet 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają:

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nawet na krótko nie pozostawiać w samochodzie dzieci, osób starszych i zwierząt. Podczas upałów we wnętrzu zaparkowanego pojazdu tworzy się efekt szklarni. Temperatura rośnie do nawet 80 stopni, co powoduje natychmiastowe przegrzanie organizmu i może doprowadzić do śmierci. Nie doprowadzajmy do takich sytuacji i sami nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie dziecka lub zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających jego wydostanie z pojazdu, włącznie z wybiciem szyby.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto