To jeden z poszukiwanych nastolatków, ciało wyłowione z Odry rozpoznała rodzina.

14-05-2021

Policja potwierdza - ciało wyłowione z Odry to jeden z poszukiwanych nastolatków. Okazało się, że to 13 letni Filip z Ledna, który zaginął w poniedziałek wraz ze swoim kolegą, 15 letnim Markiem.

Podziel się ze znajomymi
Lubuskie Odra
Lubuskie Odra | zdj. fb
W Odrze na wysokości Osiecznicy znaleziono zwłoki jednego z chłopców z Ledna, który wraz z kolegą zaginął w poniedziałek – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.
"To 13 latek, który zaginął wraz z 15 letnim kolegą. Od początku braliśmy pod uwagę m.in. wersję, że zaginięcie chłopców może mieć związek z jakimś nieszczęśliwym wydarzeniem nad rzeką. Niestety sprawdza się najczarniejszy scenariusz" – stwierdził Maludy.

Zwłoki w rzece na terenie poligonu na wysokości Osiecznicy zauważyli żołnierze i wydobyli je z wody. To około kilometra w dół Odry od miejscowości Ledno. Na miejsce udali się policjanci i prokurator. Następnie zwłoki okazano rodzinie. Decyzją prokuratora zostanie przeprowadzona sekcja zwłok chłopca, a jego rodzinie zostanie udzielona pomoc psychologiczna. Poszukiwania drugiego z zaginionych nastolatków są kontynuowane.

Ostatni raz chłopcy byli widziani razem w poniedziałek w ich rodzinnej wsi Ledno w pow. zielonogórskim. To niewielka miejscowość położona blisko Odry. Od tego czasu nie było wiadomo, gdzie mogli się znajdować, nie nawiązali też kontaktu z rodzinami. Poszukiwania 13- i 15-latka rozpoczęły się 10 maja wieczorem, po zgłoszeniu ich zaginięcia przez rodziny. Od tego czasu każdego dnia bierze w nich udział ok. 200 ludzi, m.in. policjantów, strażaków i żołnierzy WOT. Ratownicy wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto