Piłkarski świat wstrzymał oddech, dramatyczne sceny na meczu Dania-Finlandia

13-06-2021

Christian Eriksen zasłabł w 43. minucie meczu mistrzostw Europy. Duńskiego piłkarza długo reanimowano na murawie, a potem przetransportowano do szpitala.

Podziel się ze znajomymi
Christian Eriksen
Christian Eriksen | (Żródło: Wikipedia)
Dania po przegranym meczu z Finlandią 0:1 w piłkarskich mistrzostwach Europy jest w stanie szoku. Jednak nie z powodu porażki, lecz zawału serca Christina Eriksena i akcji ratunkowej na stadionie Parken w Kopenhadze. 29-letni piłkarz zasłabł tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania. Bez kontaktu z rywalem osunął się na murawę. Zanim dobiegły do niego służby medyczne, pierwszej pomocy udzielił mu kapitan drużyny Simon Kjaer. Leżącego Eriksena otoczyli szczelnie koledzy z zespołu. Na ich twarzach było widać przerażenie, pojawiły się łzy. Trybuny, na których zasiadło 16 tys. widzów zamilkły. Piłkarz długo był reanimowany na murawie, a potem zwieziono go na noszach i przetransportowano do szpitala. Akcja powiodła się, zawodnik - jak wykazały badania - przeszedł zawał serca, ale odzyskał świadomość, jego stan jest stabilny i oddycha samodzielnie. Rozmawiał nawet z kolegami z drużyny, których poprosił o dokończenie meczu. Spotkanie zostało wznowione po prawie dwóch godzinach.