Bardzo silny wiatr! IMGW wydał ostrzeżenie 2. stopnia, RCB wysyła alerty

2021-12-01 16:11
Bardzo silny wiatr! IMGW wydał ostrzeżenie 2. stopnia, RCB wysyła alerty
Autor: IMGW, zrzut ekranu Bardzo silny wiatr! IMGW wydał ostrzeżenie 2. stopnia, RCB wysyła alerty

Bardzo silny wiatr niemal w całym kraju. Niebezpiecznie może być zwłaszcza na północy Polski, gdzie wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. Gdzie będzie wiało najbardziej? Sprawdź mapy IMGW.

Będzie wiało niemal w całym kraju! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia zwłaszcza dla północnej części kraju. Najtrudniejsze warunki będą w okolicy Gdańska, Szczecina, Elbląga, Koszalina i Słupska. W tych regionach obowiązuje alert pomarańczowy, czyli drugiego stopnia. Co to oznacza?

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, w pasie nadmorskim porywy do 110 km/h, południowo-zachodni skręcający po północy na zachodni i północno-zachodni. Najsilniesze porywy wiatru przewiduje się pomiędzy godziną 22:00 a 04:00 - informują synoptycy.

Czytaj także: Szczepionki dla dzieci potrzebne jak najszybciej! "Jesteśmy na szczycie"

W pozostałych częściach kraju - od północy aż po Kalisz, Łódź czy Warszawę obowiązuje alert pierwszego stopnia. Wiało będzie także w okolicach Bielsko-Białej czy Rzeszowa. W Bieszczadach można się też spodziewać opadów śniegu.

Aktualną mapę alertów znajdziesz >>TUTAJ<<.