Będą rekompensaty dla rybaków w związku z zatrutą Odrą

2022-08-22 10:15
Odra
Autor: Autor Odra

Rybakom, którzy nie mogą prowadzić działalności w związku z wprowadzonym zakazem korzystania z wód Odry, będą wypłacane rekompensaty – poinformował w piątek na konferencji prasowej wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ciecióra. Czy znane są szczegóły akcji?

"Za ten okres, w którym będzie obowiązywał zakaz połowów, będziemy wypłacać rekompensaty, które będą pokrywać te straty. Będą wygodnym zabezpieczeniem finansowym w okresie, w którym obecnie się znajdujemy, a to jest przecież jeden z ważniejszych w roku dla rybaków"

 – powiedział w piątek podczas konferencji prasowej wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ciecióra.

Brak możliwości prowadzenia działalności związany jest z wprowadzonym 12 sierpnia zakazem korzystania z wód Odry. Zakaz został w czwartek przedłużony do 25 sierpnia.

Jak podkreśla PAP, wojewoda zachodniopomorski zapewnił, że postulaty ze strony przedsiębiorców mają zostać złożone do minister Semeniuk.

"To znaczy, jakie kody PKD miałyby być ujęte w ramach tej pomocy, jakie branże, które z działalności były i są najbardziej narażone na straty na skutek zakazu korzystania z Odry" – poinformował wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.