Biało-czerwoni poza Euro! Polska przegrała ze Szwecją 2:3

2021-06-23 22:57
Polscy piłkarze przegrywają ze Szwecją i żegnają Euro
Autor: zdjęcie ilustracyjne

To był mecz o "być, albo nie być" na Mistrzostwach Europy. Nasi piłkarze atakowali, ale nie pomogły dwie bramki Lewandowskiego. W grupie zajęliśmy ostatnie miejsce i żegnamy Euro.

Rywalizację rozpoczęli z ogromnym animuszem Szwedzi, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Do piłki dopadł lewy pomocnik Emil Forsberg i strzałem w tzw. długi róg pokonał Wojciecha Szczęsnego. W 17. minucie powinno być 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lewandowski trafił w poprzeczkę. Po chwili kapitan reprezentowali próbował jeszcze raz i... znów piłka odbiła się od poprzeczki. Do końca pierwszej połowy Polacy atakowali, ale nic z tego nie wynikało. Po przerwie nasi piłkarze znów ruszyli, ale to Szwedzi byli górą i w 59. minucie zdobyli kolejnego gola. W tym momencie wydawało się, że sytuacja biało-czerwonych jest beznadziejna. Nadzieję drużynie przywrócił Lewandowski, który dwukrotnie celnie trafił do bramki rywali. Naszym piłkarzom brakowało więc tylko jednego gola do awansu z grupy, ale w doliczonym czasie sami stracili bramkę. Spotkanie Polska-Szwecja zakończyło się wynikiem 2:3. Ostatecznie zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie "E". W pierwszej kolejce biało-czerwoni przegrali ze Słowacją 1:2, potem zremisowali z Hiszpanią 1:1, a ostatnim akcentem była porażka ze Szwecją. A tak wygląda tabela (mecze, wygrane, remisy, przegrane, bramki, punkty): 1. Szwecja 3 2 1 0 4-2 7 - awans 2. Hiszpania 3 1 2 0 6-1 5 - awans 3. Słowacja 3 1 0 2 2-7 3 4. Polska 3 0 1 2 4-6 1 To był czwarty występ Polski na Mistrzostwach Europy. W 2008 roku na turnieju w Austrii i Szwajcarii biało-czerwoni odpadli w fazie grupowej. Tak samo było cztery lata później na Euro organizowanym w Polsce i na Ukrainie. Największy sukces nasi piłkarze odnieśli w 2016 roku we Francji, gdzie dotarli do ćwierćfinału. Przegrali tam z Portugalczykami dopiero w rzutach karnych. (Redakcja/PAP)