Bon turystyczny przedłużony! Do kiedy można go wykorzystać?

2022-09-02 14:58
Bon turystyczny przedłużony! Do kiedy można go wykorzystać?
Autor: pixabay.com Bon turystyczny przedłużony! Do kiedy można go wykorzystać?

Z bonu turystycznego będzie można skorzystać dłużej! Wciąż wielu rodziców go nie wykorzystało. Do kiedy będzie można wykorzystać dodatkowe pieniądze? Sprawdź szczegóły!

Bon turystyczny przedłużony o kolejne pół roku! Według obecnych przepisów, możliwość wykorzystania jednorazowego świadczenia na dziecko w wysokości 500 złotych wygasa z końcem września, ale jak powiedział nam wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy, na trwającym posiedzeniu Sejmu nastąpi zmiana prawa.

- Dołączamy projekt przedłużenia bonu do tych pilnych ustaw związanych z Odrą i mamy nadzieję, że zostanie to uchwalone bez większych uwag - powiedział.

Czytaj także: Morawiecki o wzroście gospodarczym. Jakie są przewidywania?

Minister podkreśla, że setki tysięcy rodzin wciąż nie wykorzystały bonu. - Część bonów jest w ogóle nie pobranych, a część bonów jest wykorzystana tylko częściowo. Na tę chwilę możemy powiedzieć, że w całości projektu jeszcze kwota około miliarda złotych jest niewykorzystana - podkreśla Gut-Mostowy.

Rodzice mogą zapłacić bonem np. za pobyt w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, a także za zorganizowany wypoczynek. W całym kraju płatność bonami przyjmuje około 28 tys. podmiotów, ich listę znaleźć można na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.