Fundacja Kapucyńska: Pilnie potrzebne leki i ciepłe ubrania

2021-09-27 16:10 STAN
Fundacja Kapucyńska: Pilnie potrzebne leki i ciepłe ubrania
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Fundacja Kapucyńska: Pilnie potrzebne leki i ciepłe ubrania

Około 600 osób - tylu bezdomnych dziennie korzysta ze wsparcia Fundacji Kapucyńskiej. Oprócz jedzenia, potrzebują też wsparcia medycznego. Przed pandemią organizacja zapewniała m.in. dyżur lekarza i pielęgniarki. W tej chwili jest to wyłącznie wsparcie farmakologiczne, ale i na to brakuje pieniędzy. Jak możemy pomóc?

​Ciepłe ubrania i leki - to najpilniejsze potrzeby Fundacji Kapucyńskiej, która wspiera osoby w kryzysie bezdomności. Z pomocy organizacji codziennie korzysta około 600 osób. Wraz ze zmieniającą się pogodą, potrzeby rosną. Fundacja ma pod opieką zarówno osoby z chorobami psychicznymi, jak i z nadciśnieniem czy chorobami krążenia. W związku z tym organizacja zbiera fundusze na realizację recept. Oprócz tego, wraz z pomocą pielęgniarek, przygotowywane są też specjalne pakiety medyczne.

Czytaj także: 75 tys. zł dla młodych mam z Republiki Środkowej Afryki

- My zbieramy środki finansowe na wykupywanie recept, ale osoby bezdomne przychodzą do nas, proszą nas o coś przeciwbólowego, coś na gardło, witaminy - tłumaczy Milena Barysz z Fundacji Kapucyńskiej i podkreśla, że wraz ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi, coraz więcej osób potrzebuje pomocy. Dlatego przydadzą się też ciepłe ubrania. - Potrzebujemy kurtek, śpiworów, ciepłych wygodnych butów, śpiworów, bielizny męskiej. To wszystko można przynosić do Fundacji Kapucyńskiej.

Siedziba organizacji znajduje się przy ulicy Kapucyńskiej 4 w Warszawie.