Jaka pogoda na 1 września 2021? Synoptycy nie mają dobrych wiadomości! [PROGNOZA POGODY NA 1.09.2021]
Jaka pogoda 1 września? Wszystko wskazuje na to, że rok szkolny 2021/2022 nie rozpocznie się najlepiej pod względem pogodowym. Synoptycy zapowiadają, że w niemal całej Polsce należy się spodziewać sporego zachmurzenia, a także opadów. Sprawdź prognozę pogody na 1.09.2021 dla swojego regionu.
Spis treści
Kiedy początek roku szkolnego?
Rok szkolny 2021/2022 rozpoczyna się już w przyszłym tygodniu! 1 września przypada w środę i to właśnie wtedy uczniowie powrócą po dwóch miesiącach wakacji do szkolnych ławek. Do tej pory rozpoczęcie roku szkolnego odbywało się na uroczystej akademii z udziałem dyrekcji, nauczycieli i wszystkich uczniów. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa w wielu szkołach ta forma otwarcia nowego roku szkolnego została zmieniona. Uroczystych apeli nie będzie wcale, a uczniowie spotkają się z wychowawcami w małych salach, by odebrać plany lekcji.
Czytaj także: Tego zwierzęcia nie spodziewasz się spotkać w mieście! Niezwykłe WIDEO z Łodzi
Jaka pogoda w środę 1 września 2021?
Wszystko wskazuje na to, że uczniowie powrócą w szkolne mury... w strugach deszczu i jesiennych ubraniach. Jak zapowiadają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na początku września pogoda będzie wyjątkowo kapryśna.
- Na północnym zachodzie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, i tam nie powinno padać. Na pozostałym obszarze więcej chmur, wystąpią opady deszczu i możliwe będą burze. Rano strefa opadów obejmie obszar od Dolnego Śląska po Suwalszczyznę i do godzin południowych przemieści się na południowy wschód Polski. Po południu w całym kraju miejscami możliwy przelotny deszcz - informują synoptycy.
Jaka temperatura 1.09.2021?
- W nocy temperatura powietrza spadnie do 9-11°C na Pomorzu Zachodnim i 11-13°C na pozostałym obszarze kraju. W ciągu dnia najchłodniej będzie na Wybrzeżu, ok. 15-17°C. W innych regionach Polski od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, północno-zachodni i północny - czytamy na stronie IMGW.
Polecany artykuł: