Kamil Stoch odebrał Kryształową Kulę

2014-03-23 15:10

Stoch czwarty w ostatnim w tym sezonie konkursie

Zdobywca Kryształowej Kuli Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w ostatnim w sezonie konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Peter Prevc. Drugi był Niemiec Severin Freund, a trzeci Norweg Anders Bardal. Po pierwszej serii liderem był dwukrotny mistrz olimpijski, który wylądował na 139 m. W finale Stoch uzyskał 136 m i jak się okazało, to było to za mało, aby utrzymać miejsce na podium. Mistrz świata z Val di Fiemme uplasował się ostatecznie na czwartej pozycji, podobnie jak w pierwszym, piątkowym konkursie w Planicy. Walkę z trzecim Bardalem przegrał o... 0,1 pkt. Piotr Żyła był 13, Maciej Kot 15, Dawid Kubacki zajął 41 miejsce, Klemens Murańka 45, Jan Ziobro 47. Po konkursie Kamil Stoch odebrał Kryształową Kulę.