Koniec "psiej grypy". Jest porozumienie służb mundurowych z MSWiA

2021-09-24 14:18 A.F
policja
Autor: pixabay

Policjantom udało się osiągnąć porozumienie z MSWiA. Wywalczyli podwyżkę uposażeń od 1 stycznia 2022 r. Wyniesie 500 zł na rękę.

O szczegółach porozumienia mówił podczas piątkowej (24 września) konferencji prasowej szef MSWiA. Wzięli w niej udział również przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych podległych resortowi, oraz wiceszef resortu Maciej Wąsik.

- Osiągnęliśmy porozumienie. Porozumienie w sposób istotny polepszające sytuację materialną naszych funkcjonariuszy" - mówił Kamiński. - Były to czasami trudne rozmowy, ale doprowadziły nas w efekcie do bardzo dobrego porozumienia. Jestem przekonany, że będzie ono dobrze odebrane przez wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych podległych ministrowi spraw wewnętrznych.

Od 1 stycznia 677 zł brutto, czyli 500 zł na rękę (w to jest już wliczona waloryzacja w wys. 4,4 proc. wynagrodzenia) - to właśnie taką podwyżkę wynegocjowali policjanci z ministerstwem spraw wewnętrznych.

- Przyjęliśmy także rozwiązania, które umożliwią podwyżki dla 64 tys. funkcjonariuszy Policji, 11 tys. funkcjonariuszy Straży Pożarnej i 9 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej - to są automatyczne awanse z grupy drugiej na trzecią, z trzeciej na czwartą, z czwartej na piątą i z piątej na szóstą w przeciągu najbliższych 4 lat. Te pierwsze grupy awanse dostaną od 1 stycznia 2022 r. - dodał Wąsik.

Strona rządowa zobowiązała się również do zniesienia limitów etatowych w jednostkach organizacyjnych Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.