Morawiecki: Możliwe kryterium dochodowe przy dopłatach do gazu

2022-11-23 12:50
Mateusz Morawiecki
Autor: Marcin Gadomski/ Super Express Mateusz Morawiecki

Co po tarczy i jak ulżyć Polakom płacącym wysokie rachunki za gaz? Jest nowy pomysł rządu. Premier potwierdza: "Prawdopodobnie zdecydujemy się na kryterium dochodowe przy dopłatach do gazu".

Dopłaty do gazu: Będzie kryterium dochodowe?

- Jesteśmy w trakcie dyskusji. Wczoraj była bardzo dobra i pogłębiona dyskusja na Radzie Ministrów na ten temat. Chcemy dla wszystkichmieszkańców zamrozić ten gaz na poziomie podobnym do tego, jaki był w tym roku. Prawdopodobnie zdecydujemy się na kryterium dochodowe. W ciągu najbliższych kilku dni ta decyzja zostanie podjęta - tłumaczy premier Mateusz Morawiecki i podkreśla, że to najlepsze rozwiązanie.

Czytaj także: Marcin Przydacz w Sednie Sprawy: "Niech Ukraina pokaże rosyjski ślad"

- Kryterium dochodowe jest stosowane w szeregu innych programów. Ono dobrze działa, nie wiąże się z biurokracją, a jednocześnie jest - powiedzmy sobie uczciwie - bardzo sprawiedliwe - uzupełnia premier.

Jak podkreśla Morawiecki, decyzja zostanie podjęta w ciągu najbliższych kilku dni, tak żeby w ciągu najbliższych tygodni projekt mógł trafić do Sejmu.

Marcin Przydacz o KPO: "Jest bardzo duża szansa, by te negocjacje zakończyły się pozytywnie, pod warunkiem, że" [Sedno Sprawy]