Nielegalne certyfikaty covidowe. Premier zapowiada kontrole w punktach szczepień

2021-11-25 19:41 STAN
Nielegalne certyfikaty covidowe. Premier zapowiada kontrole w punktach szczepień
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nielegalne certyfikaty covidowe. Premier zapowiada kontrole w punktach szczepień

Policja z wizytą w podkrakowskiej przychodni, gdzie wystawiano nielegalne certyfikaty covidowe po szczepieniach, których nie było! Chodzi o proceder fałszywych szczepień za kilkaset złotych w centrum medycznym w Zabierzowie. Premier zapowiada kontrole w punktach szczepień.

Fałszywe szczepienia za kilkaset złotych. Ten nielegalny proceder w centrum medycznym w Zabierzowie ujawniła stacja TVN. Na te i inne podobne doniesienia zareagował premier Mateusz Morawiecki - zapowiadając kontrolę w punktach szczepień.

- Wiem niestety, że kwitnie rynek fałszywych certyfikatów zaszczepienia przeciw Covid-19. Wydałem dodatkowe polecenia - i do Głównego Inspektora Sanitarnego i do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  z prośbą o kontrolę tego procederu, którzy niestety jest procederem występującym w całej Europie - podkreślił premier.

Czytaj także: Premier zapowiedział DODATEK OSŁONOWY. Można dostać nawet 1000 złotych!

Od 22 listopada Ministerstwo Zdrowia prowadzi dodatkowe zabezpieczenie przy logowaniu do aplikacji gabinet.gov. To m.in. pokłosie spraw związanych z wystawianiem unijnych certyfikatów covidowych osobom, które nie zostały zaszczepione. Część medyków, z których kont wystawione zostały certyfikaty twierdziła, że wykradziono im dane do logowania.

Procederu fałszowania certyfikatów covidowych stanowczo potępiła m.in. Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

Sedno Sprawy - Krzysztof Bosak