Nowe obostrzenia przed Sylwestrem? Jest decyzja rządu!

2021-12-28 17:39
Wojciech Andrusiewicz w Sednie Sprawy
Autor: Sedno Sprawy

Nie będzie nowych obostrzeń na Sylwestra. Przed Świętami resort zdrowia nie wykluczał takiej możliwości, pojawiały się nawet informacje o możliwym zakazie organizowania imprez noworocznych. Teraz rzecznik Wojciech Andrusiewicz mówi, że zmiany są rozważane, ale w późniejszym terminie.

- Trudno mi projektować, czy to się stanie po Nowym Roku czy jeszcze w tym tygodniu zechcielibyśmy ogłosić, jeżeli sytuacja zmieniłaby swój obraz, że będziemy wprowadzać pewne nowe obostrzenia po Nowym Roku - tłumaczy rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Resort utrzymuje, że dzieci wrócą do szkół 10 stycznia - tak, jak zapowiadana na początku. - Aby te powroty materializowały się, to jest cały czas jeden i ten sam apel do rodziców  - szczepmy nasze dzieci. Jeszcze raz podkreślam - na dziś powrót dzieci do szkół 10 stycznia jest aktualny. Na dziś - podkreśla Andrusiewicz.

Minionej doby zanotowano 9 tysięcy 843 nowe zakażenia koronawirusem. Z powodu Covid-19 zmarło 186 osób, z powodu współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarły 363 osoby.