Paweł Szrot w Sednie Sprawy: Prezydent uważa, że Polski Ład wymaga korekt

2022-01-13 11:06 fed
Paweł Szrot w Sednie Sprawy
Autor: Sedno Sprawy

Prezydent uważa, że Polski ład wymaga korekt, mówi Paweł Szrot, który był gościem czwartkowego Sedna Sprawy. Szef gabinetu Andrzeja Dudy podkreśla, że kancelaria głowy państwa w tej sprawie kontaktuje się z kancelarią szefa rządu.

Jak pan prezydent ocenia wejście w życie, realizację Polskiego Ładu? - zapytał gościa Jacek Prusinowski, gospodarz programu. - Zmianom podatkowym towarzyszy potężny chaos - dodał.

- To jest bardzo ostra ocena - stwierdza Paweł Szrot. - Pan prezydent sprawę uważnie pilotuje. Jego przedstawiciele rozmawiają z przedstawicielami rządu. Rząd już zapowiedział korekty, my będziemy też wskazywać punkty, które naszym zdaniem wymagają korekty. To wszystko się już dzieje i te rozmowy będą trwały.

Jacek Prusinowski zapytał, czy prezydent jest zadowolony z tego, jak wygląda realizacja Polskiego Ładu.

- To jest oczywiste - odparł gość. - Skoro podpisał to popierał te rozwiązania. Większość tych rozwiązań jest korzystna dla Polaków, dla polskiej gospodarki. Program wymaga korekt, to jest oczywiste. Myślę, że rząd będzie komunikował, jak już przygotowane zostaną ostateczne wersje tych korekt. Część już wdraża na poziomie tych aktów prawnych, które może wydać.

Sedno Sprawy - Paweł Szrot