Pieniądze z 500 plus pomogą dostać kredyt? Wliczają się do zdolności kredytowej!

2022-09-08 16:13
Pieniądze z 500 plus pomogą dostać kredyt? Wliczają się do zdolności kredytowej!
Autor: pixabay.com Pieniądze z 500 plus pomogą dostać kredyt? Wliczają się do zdolności kredytowej!

Wraz z inflacją i rosnącymi stopami procentowymi, maleje zdolność kredytowa. Pojawiło się jednak dodatkowe rozwiązanie, które ułatwia Polakom możliwość wzięcia kredytu. Chodzi o 500 plus.

Kolejne banki zaczynają uwzględniać 500 plus przy wyliczaniu zdolności kredytowej! Zdaniem ekspertów to reakcja na coraz mniejsze zainteresowanie kredytami w związku z wysokim poziomem stóp procentowych.

- Liczba wniosków o kredyt hipoteczny w sierpniu - w porównaniu rok do roku - zmalała o blisko 3/4 - wskazuje ekonomista Marek Zuber. - Milion złotych rok temu, mniej więcej, i 400 tys. dzisiaj - taka jest różnica w wielkości kredytu, o który możemy się starać tylko ze względu na to, co się wydarzyło w związku z walką z inflacją, czyli podnoszeniem stóp procentowych - dodał.

Czytaj także: Kolejna podwyżka stóp procentowych? Padły konkrety!

Dlatego decyzja banków nie dziwi. I jak mówi Marek Zuber - będzie ich coraz więcej. - To 500 plus może odgrywać jeszcze większą rolę niż wcześniej. To jest taki okres, że wszystkie ręce na pokład. Skoro zdolność bardzo mocno spadła z uwagi na wzrost stóp procentowych, to szukamy wszystkich możliwych miejsc, gdzie się pojawia dochód, by jeszcze trochę tę zdolność zwiększyć - dodał Zuber.

500 plus przy wyliczaniu zdolności kredytowej uwzględniają m.in. BNP Paribas, ING Bank Śląski i Credit Agricole.