Piłkarze zakończyli przygodę w Katarze. Będzie rządowa premia?

2022-12-05 16:57 STAN
Piłkarze zakończyli przygodę w Katarze. Będzie rządowa premia?
Autor: Twitter/Łączy nas piłka Piłkarze zakończyli przygodę w Katarze. Będzie rządowa premia?

Nawet 50 milionów złotych nagrody dla polskich piłkarzy! Tyle miał obiecać premier zawodnikom naszej reprezentacji i sztabowi w nagrodę za wyjście z grupy. - Nie będzie rządowej premii dla piłkarzy - komentuje Piotr Muller.

Rzecznik rządu pytany, czy premier obiecał reprezentantom kilkadziesiąt milionów złotych za wyjście z grupy na mundialu twierdzi, że nie było takiej deklaracji. Jednocześnie dodaje, że doszło do rozmowy o pieniądzach kierownictwa rządu i futbolowego związku, padły też konkretne, choć inne obietnice.

- Premier obiecał w rozmowie z przewodniczącym Polskiego Związki Piłki Nożnej i trenerem polskiej reprezentacji dodatkowe środki finansowe dla polskiej piłki nożnej po awansie. I to się dzieje. Dodatkowy fundusz finansowy, który zapewne będzie wyższy niż 30 milionów. Szkolenia, infrastruktura sportowa... - mówi Piotr Muller.

Czytaj także:  Sklepy wycofują skażone towary. Znajdziesz je w popularnych marketach

Specjalne nagrody dla piłkarzy za wynik na mundialu to decyzja, ale też budżet Polskiego Związku Piłki Nożnej - dodaje. - Jeżeli PZPN w ramach własnych decyzji chce podjąć dodatkowe decyzje w kwestii nagród, to oczywiście może je podjąć. To już jest kwestia Polskiego Związku Piłki Nożnej, który też ma swój budżet - mówi rzecznik.

Według informacji Super Expressu, specjalna premia za wyjście z grupy miała wynieść 50 milionów złotych, z czego 10 otrzymać miał sztab, a 40 milionów sami piłkarze.