Pogoda na weekend. Od słońca po przymrozki

2023-10-14 7:41
Pogoda Radom. Potężna wichura, łamiąc duże drzewa.... Do tego OBFITE ULEWY i... śnieg!
Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay.com Pogoda Radom. "Potężna wichura, łamiąc duże drzewa...". Do tego OBFITE ULEWY i... śnieg!

W najbliższych dniach pogoda może być nieprzewidywalna. Nie tylko będzie ciepło, ale pojawią się ulewy, wichury i spore ochłodzenie.

Z północnego zachodu na południowy wschód kraju będzie wędrować chłodny front atmosferyczny, któremu towarzyszyć będą chwilami obfite opady deszczu połączone z porywistym wiatrem do 50-70 km/h, a miejscami nawet do 80-90 km/h - podaje portal Twoja Pogoda.

Tuż przed nadejściem frontu szkwałowego, na południu, wschodzie i w centrum kraju termometry w godzinach popołudniowych pokażą od 20 do 25 stopni, a miejscami nawet do 27 stopni w cieniu. Będzie też słonecznie.

- czytamy. 

Pod koniec weekendu pojawi się załamanie pogody. Termometry w niedzielę (15 października) wskażą 10-12 stopni, a na północnym wschodzie 6-8 stopni. Tego dnia w wielu regionach pojawić ma się też deszcz. 

W pierwszej połowie dnia deszczowo będzie na krańcach południowych, południowo-wschodnich i północno-zachodnich, a po południu na zachodzie i północy.

- czytamy.