Pojawił się pomysł na wypłacenie "utraconych" trzynastych emerytur. O czym konkretnie mowa?

2022-08-30 11:17
emeryt
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Dodatkowe 200 złotych do emerytury

Ludziom w wieku emerytalnym należy umożliwić dalszą pracę i zachęcać do tego, a osobom, które się na to zdecydują wypłacać wszystkie "utracone" trzynaste emerytury - powiedział w sobotę podczas Campusu Polska Przyszłości lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Campus Polska Przyszłości to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. To przestrzeń dialogu i spotkań stworzona dla aktywnych, młodych ludzi chcących mieć wpływ na przyszłość swojego kraju. Dzięki niej rozwiniesz skrzydła i przełożysz pomysły na działania - czytamy na oficjalnej stornie akcji. 

W sobotę (27 sierpnia) podczas Campusu Polska Przyszłości lider Polski 2050 Szymon Hołownia wypowiedział się w kwestii emerytur i wypłat trzynasych emerytur. 

Jak podkreśla PAP, jedna z uczestniczek Campusu Polska Przyszłości zapytała o wiek polityków i zwróciła uwagę, że nie tylko na polskiej scenie politycznej widać, że czołowe miejsca w rządach są obsadzone przez osoby, które są już często w wieku emerytalnym. Zapytała również o to, czy osoby w takim wieku powinny jeszcze pracować.

"Jeżeli pyta pani o to, czy ludzie w wieku emerytalnym powinni dalej pracować, to odpowiedź naszego ruchu jest taka, że należy im to umożliwić i zachęcać do tego" - powiedział lider Polski 2050. Zaproponował też, by osobom, które są w wieku emerytalnym i zdecydują się na dalszą pracę, wypłacać wszystkie "utracone" trzynaste emerytury. "Żebyś nie czuł się pokrzywdzony w stosunku do tych, którzy na emeryturę poszli" - zaznaczył.

Odnosząc się do polityków podkreślił, że chciałby, żeby się w następnych wyborach w Polsce "nie zmieniła się partia rządząca, tylko mentalność polityki". "Jeżeli masz 70 lat to świetnie, że masz 70 lat, bo masz masę doświadczeń, wiele w życiu przeszedłeś, ale miej świadomość, że (...) jak głosujesz (...) to skutki tej decyzji zostaną na 20, 30, 40, 50 lat" - mówił.