Robert Lewandowski oficjalnie w Barcelonie! Co powiedział dziennikarzom?

2022-08-05 17:25
Robert Lewandowski oficjalnie w Barcelonie! Co powiedział dziennikarzom?
Autor: Twitter/FC Barcelona Robert Lewandowski oficjalnie w Barcelonie! Co powiedział dziennikarzom?

Robert Lewandowski oficjalnie piłkarzem FC Barcelony! Polski napastnik podpisał czteroletni kontrakt z dumą Katalonii a dziś został oficjalnie zaprezentowany przed kibicami. Na trybunach pojawiło się prawie 60 tysięcy osób.

Lewandowski oficjalnie w Barcelonie

- To niesamowite widzieć tylu kibiców, jest to dla mnie bardzo szczególne. Jestem przekonany, że na każdym meczu w tym sezonie będzie nam towarzyszyła magia i będziemy wygrywać - powiedział Lewandowski. - Ja osobiście jestem bardzo zadowolony. Czuję się, jakby to była najcięższa decyzja w moim życiu. Ale nigdy nie chciałem myśleć o tym, że mogłem spróbować i tego nie zrobiłem. I też ja jestem osobą, która ma otwarte horyzonty, szuka nowych rzeczy. Była strefa komfortu, ale nie bałem się z niej wyjść, bo tylko wtedy człowiek może się rozwijać - dodał.

Kapitan reprezentacji Polski został zapytany czego się spodziewa przed nadchodzącym meczem, pierwszym po oficjalnym zaprezentowaniu. 

- Wiem, że kibice przyjdą na ten stadion, żeby nas wspierać. Jest to bardzo ważne. Jestem pewny, że tak samo będzie w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu i fani przyjdą nas dopingować - dodał.

Czytaj także: Ceny benzyny mocno w dół! Ile zapłacimy za litr?

Lewy odpowiedział również na zarzuty o brak bramek w pierwszych meczach w barwach dumy Katalonii. - Tak szczerze nigdy nie byłem skupiony na strzelaniu bramek w meczach towarzyskich, bardziej dla mnie ważne było to, żeby dobrze w tych meczach fizycznie się przygotować, odbyć jednostkę treningową, ważniejsze będą te mecze oficjalne - powiedział Lewandowski.

W niedzielę duma Katalonii rozgrywa sparing z Pumas UNAM na Camp Nou. Lewandowski jest pierwszym w historii polskim piłkarzem w FC Barcelonie. Odszedł z Bayernu Monachium za kwotę 50 milionów euro.