Sławomir Neumann w Sednie Sprawy: PiS ma większość także bez Mejzy

2021-12-09 11:02
Numann w Sednie Sprawy
Autor: Sedno Sprawy

Sprawa wiceministra Mejzy i wyborcze perspektywy Platformy Obywatelskiej pod rządami Donalda Tuska - to tematy czwartkowej rozmowy w programie Sedno Sprawy. Gościem Jacka Prusinowskiego był Sławomir Neumann, poseł Platformy Obywatelskiej.

PiS ma większość także bez Mejzy, mówi Sławomir Neumann. Poseł Platformy Obywatelskiej jest przekonany, że historia wiceministra sportu zakończy się dymisją. Czy Donald Tusk jest pewny wyborczego zwycięstwa, czy Tomasz Grodzki powinien złożyć immunitet?

Pytany o środową konferencję prasową Łukasza Mejzy, określił ją jako "żenujący spektakl".

- Wiele rzeczy już widziałem, ale to przechodzi ludzkie pojęcie. Nie wiem, jaki jest powód trzymania tego człowieka w rządzie - powiedział Neumann. - Jedyny poważny przekaz z tej konferencji był skierowany do Jarosława Kaczyńskiego. "Jeżeli złożę mandat, na moje miejsce wejdzie ktoś z PSL".

Tymczasem - jak zauważył poseł - PiS ma większość sejmową również bez wiceministra Mejzy.

Jacek Prusinowski zapytał o perspektywy wyborcze Platformy Obywatelskiej.

- To nie jest łatwa droga, ale jest dobrze wytycznona - odpowiedział gość Sedna Sprawy. - Platforma Obywatelska, czy lista którą będzie tworzyła, ma olbrzymią szansę wygrać wybory. Musimy na to oczywiście ciężko pracować.

Lista miałaby być tworzona przez ugrupowania opozycyjne. Choć stwierdził, że Konfederacja nie wchodzi w grę, zaś Lewica "ma teraz własne problemy".

Gospodarz programu zapytał, czy Donald Tusk przyniósł ze sobą jakieś nowe idee.

- Donald Tusk przyszedł, żeby Platformę uratować przed wielkimi kłopotami. Pokazał, że jest liderem, który ma wizję. Nie wchodził do Platformy z teczką nowych projektów ustaw.