Szczepienia dzieci jeszcze w grudniu! Znamy datę!

2021-12-03 17:12 STAN
Szczepienia dzieci jeszcze w grudniu! Znamy datę!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Szczepienia dzieci jeszcze w grudniu! Znamy datę!

Szczepienia dzieci jeszcze w grudniu! Ministerstwo Zdrowia podało konkretną datę rozpoczęcia szczepień najmłodszych. Ma to pomóc w opanowaniu czwartej fali koronawirusa. Dowiesz się więcej z dalszej części aartykułu.

Ministerstwo zdrowia planuje grudnia rozpocząć szczepienie dzieci od 5. do 11. roku życia od 16 grudnia! Jak mówi rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz, za 10 dni powinna dotrzeć do Polski pierwsza partia dawek preparatu dostosowana do tej grupy wiekowej.

-  Szczepionki powinny dotrzeć do Polski 13 grudnia. W granicach 11-12 grudnia Ministerstwo Zdrowia wystawi e-skierowania dla tej grupy wiekowej. E-skierowania, które oczywiście będą musieli podjąć rodzice - tłumaczy Andrusiewicz. Rejestracja będzie wyglądała tak samo jak w przypadku starszych dzieci, dodaje Andrusiewicz.

Czytaj także: Rząd wstrzymuje wydawanie certyfikatów covidowych! Sprawdź, czy twój dokument jest ważny

Rejestracja będzie wyglądała tak samo, jak w przypadku starszych dzieci.  - Chcielibyśmy od 16 grudnia po dystrybucji szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do 16 grudnia podjąć akcję szczepień wśród dzieci - dodaje Andrusiewicz.

W Polsce w pełni zaszczepionych jest prawie 20,5 miliona osób.

Sedno Sprawy - Tomasz Rzymkowski