Szczepionki dla dzieci potrzebne jak najszybciej! "Jesteśmy na szczycie"

2021-12-01 15:56
Szczepionki dla dzieci potrzebne jak najszybciej! Jesteśmy na szczycie
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Prawie 30 tys. zakażeń koronawirusem - to najnowsze dane udostępnione przez Ministerstwo Zdrowia. Jak podkreśla ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 - to szczyt najgroźniejszej fali epidemii. Dr Paweł Grzesiowski zaapelował do rządzących, aby jak najszybciej dopuścili do szczepień dzieci od 5. roku życia.

Blisko 30 tysięcy zakażeń dziennie. Właśnie zmagamy się ze szczytem czwartej fali koronawirusa. W związku z tym od 1 grudnia wprowadzono dodatkowe obostrzenia, m.in. zmniejszenie dopuszczalnej liczby osób w kościołach czy obiektach sportowych. Eksperci apelują także, by przyśpieszyć szczepienia dla najmłodszych.

- Jesteśmy na ósmym miejscu na świecie, jeśli chodzi o liczbę nowych zachorowań, więc naprawdę jesteśmy w bardzotrudnej sytuacji i każdy dzień zwłoki jest tutaj dniem straconym - mówi ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, dr Paweł Grzesiowski.

Czytaj także: Ministerstwo zdrowia podejrzewa, że wariant Omikron dotarł już do Polski

Zamiast likwidować loty do krajów RPA przez wariant omikron, który jest mało zbadany, warto by było zainwestować w szereg nowych obostrzeń w Polsce - uważa ekspert. - Szczerze mówiąc, dla mnie ten problem wariantu omikron jeszcze nie istnieje. W naszej rzeczywistości może mamy kilka czy kilkadziesiąt osób zakażonych, a prawie 30 tys. osób dziennie choruje na wariant delta. Tym się musimy zajmować i tutaj te działania nie są wystarczające - dodaje.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 29 064 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej z województw:

  • mazowieckiego (4806),
  • śląskiego (4147),
  • wielkopolskiego (2880).