To koniec słonecznej pogody. Nadchodzą deszczowe dni

2023-10-02 10:07
Deszcz i burze, a w górach śnieg z deszczem! Eksperci przekazali fatalne prognozy [Prognoza IMGW na 10.08.2023]
Autor: Hunt_on_Photos_Studio/Pixabay.com Deszcz i burze, a w górach śnieg z deszczem! Eksperci przekazali fatalne prognozy [Prognoza IMGW na 10.08.2023]

Po słonecznej jesieni nadszedł czas na zmianę aury. Przed nami ochłodzenie i opady deszczu, a do tego burze i wichury. Co wydarzy się dokładnie w pogodzie na dniach?

Wtorek (3.10) przyniesie nam szaloną aurę. Rozpocznie się rekordowo ciepło, ponieważ termometry pokażą powyżej 25 stopni, a miejscami nawet do 28-29 stopni w cieniu. Jednak jeszcze późnym popołudniem i wieczorem dojdzie do nagłego tąpnięcia w pogodzie - podaje portal Twoja Pogoda.

Nad zachodnie i północne województwa wkroczy chłodny front atmosferyczny, któremu towarzyszyć będą przelotne, ale chwilami intensywne deszcze, połączone z porywistym wiatrem osiągającym nawet 60-80 kilometrów na godzinę.

- czytamy. 

Jak dodaje portal, niebezpiecznie będzie jeszcze w środę (4.10) w pierwszej połowie dnia, ale już tylko na wschodzie kraju, gdzie utrzymają się obfite deszcze i porywisty wiatr. Po załamaniu pogody spłynie powietrze atlantyckie chłodniejsze nawet o 10 stopni.